Písali o nás v novinách...

o násTo, že naša škola a naši žiaci sú uspešní dokazuje i zájem tlačových médií. Prinášame Vám niekoľko článkov, ktoré o nás napísali v novinách.

V liahni talentov naštudovali predstavenie Čarovný sen

Alternatívna Základná umelecká škola na Krosnianskej ulici uzavrela svoj učebný rok pôsobivým predstavením na scéne Štúdia Štátneho divadla v Košiciach. Scenár, texty piesní a réžiu predstavenia s názvom Čarovný sen, pripravila vedúca dramatického odboru Dana Markušová na scéne Anny Haltnigerovej s hudbou Elky Vidinskej, Mira Šályho a v choreografii vedúcej tanečného oddelenia Marty Žecovej.
Zobraziť celý článok

Žiaci alternatívnej ZUŠ sa predstavili v cirkusových číslach

Cirkus v cirkuse. Tak nazvali svoje hudobno-tanečné divadlo žiaci Alternatívnej základnej umeleckej školy na Krosnianskej ulici v Košiciach. Po tom, ako mladé talenty predviedli svoje umenie na niekoľkých základných školách rovesníkom, rozhodli sa tento víkend predstavenie v dvoch premiérach uviesť i širokej verejnosti.
Zobraziť celý článok

Deti súkromnej základnej umeleckej školy vtiahli publikum do „Škriatkov”

Prvou premiérou tanečného divadla „Moji najmilší škriatkovia” sa v piatok podvečer na Malej scéne Štátneho divadla (ŠD) predstavili žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy na Krosnianskej 6. O scenár, choreografiu, réžiu, výber hudby i návrh kostýmov sa postarala Marta Žecová, scénu urobil Štefan Hudák.
Zobraziť celý článok

Trinásťročná Zuzka Hintošová pokrstila svoje debutové cédečko

Košice Na divadlo Thália bude mať dlho krásne spomienky trinásťročná Zuzka Hintošová. V piatok podvečer tam totiž predstavila i pokrstila svoje debutové cédečko. Na jeho výrobe sa podieľali nie len pedagógovia Súkromnej základnej umeleckej školy (SZUŠ) na Krosnianskej ulici, kam chodí Zuzka tri roky na spev a klavír, ale aj v košických umeleckých kruhoch známe mená ako Vladimír Puchala, Gejza Tóth, Martin Čičvák či Beáta Drotárová, ktorí robili texty a Elka Vidinská a Juraj Hidvéghy, ktorí napísali k pesničkám hudbu. Krstnou mamou albumu bola E. Vidinská, ktorá za asistencie moderátora večera Patrika Pavelku z Kiks rádia výdatne poliala novučičkú platňu detským šampanským.
Zobraziť celý článok

Mladí herci chcú rovesníkov pred drogami vystríhať divadlom

Hudobné predstavenie s protidrogovou tematikou naštudovala agentúra Pyramída s mladými hercami, poslucháčmi dramatického odboru ZUŠ na Krosnianskej ulici. Slávnostnú premiéru uviedli včera v divadle Thália. Námetu, scenára a textov pesničiek sa chopil Košičan Martin Čičvák, režisér brnianskeho divadla a držiteľ českej Radokovej ceny za Talent roka.
Zobraziť celý článok

Dvanásťročná speváčka Marika Ičová krstila svoj prvý album

V nedeľu v Dome umenia krstili prvý album Mariky Ičovej. Nie každému sa také niečo pošťastí v dvanástich rokoch. Navyše bola krstnou mamou Beáta Dubasová. V Marikinej show s moderátorkou Anetou Pariškovou nechýbali lasery a veľkoplošná projekcia, ba aj niekoľko prevlekov do kreácií renomovanej návrhárky Lujzy Flešárovej. Žiačke Alternatívnej základnej školy na Krosninskej, pomohla agentúra Pyramída, ktorá už podchytila viaceré talenty. Napríklad aj detského herca Braňa Holička.

učitelia

najlepší žiaci

napísali o nás

história školy

správy o hospodárení

 

Zdieľajte ju aj na Facebooku!

Zdieľať

NADCHÁDZAJÚCE UDALOSTI!!

  • 2.6. - 13.6. - žiacke koncerty vždy o 17:00

ZOZNAM ABSOLVENTOV!!

Nový cenník pre rok 2010/2011